Tekleme Penye Kumaş Satın Alan Penye Pamuk Nedir?

ham penye alan tekleme penye satın alan süprem kumaş satın alanlar penye kumaş nereye satılır

Kumaş satın alanlar ham penye alan tekleme penye satın alan süprem kumaş satın alanlar penye kumaş nereye satılır. Uzun ömürlü ve sürdürülebilir bir gardırop oluşturmanın en önemli ön koşullarından biri kaliteli kıyafet satın almaktır. Ancak böyle bir gardırobun oluşturulabilmesi için kumaşın kalitesinin değerlendirilebilmesi gerekir.

Parça penye satın alanlar. Modal kumaş satın alanlar. Tekleme kumaş alanlar.

Spot kumaş alan. Uzun süre dayanacak iyi yapılmış giysiler ile şeklini çabuk kaybeden, bir sezondan fazla dayanmayan, hatta hoş olmayan cilt tahrişlerine neden olan hızlı moda ürünler arasında büyük farklar vardır. Bu nedenle, yüksek kaliteli giysileri kalitesiz giysilerden ayıran şeyin ne olduğunu ve satın almadan önce bu özelliklerin nasıl tanınacağını bilmek önemlidir.

SÜPEM KUMAŞ ALANLAR

Gelecekteki alışverişlerinizde size yardımcı olmak için burada yüksek kaliteli pamuklu giysilerin nasıl belirleneceğine ilişkin bir giriş bulunmaktadır. Bu yazıda odak noktamız, temelleri ve esasları oluşturmak için kullanılan ana kumaş olan pamuk üzerinedir.

Yüksek kaliteli giysilerin özellikleri?

Yüksek kaliteli kumaşların nasıl bulunacağının ayrıntılarına girmeden önce, kalitenin ne anlama geldiğini ve birinci sınıf bir giysiyi kalitesiz bir giysiden ayıran şeyin ne olduğunu açıklamakta fayda var. Kaliteyi tanımlayan birkaç temel faktör vardır:

TOPTAN KUMAŞ SATIN ALAN YERLER

Uzun Ömür: Bir giysi birkaç aydan daha uzun süre dayanmalıdır. Kıyafetlerinizi giyerken veya çıkarırken yırtılacağından endişe etmenize gerek yok.

Dayanıklılık: Tüm giysiler şeklini korumalıdır. Birçok yıkamadan sonra bile giysiler yıpranmamalı, çekmemeli veya bükülmemelidir

Boya: Renkler solmamalı. Bunun yerine renkler, yıllar süren aşınma ve yıkama döngülerinden sonra bile derin ve taze görünmelidir.

Örtü: Herkes, gösterişli giysiler tasarlamak için kullanılan doğal örtülü kumaşları tercih eder.

Rahatlık: Kumaşın ciltte iyi bir his uyandırması gerekir. Kimse cızırtılı bir tişört istemez.

Tarz: Elbette sadece objektif olarak kaliteli değil, subjektif olarak da o kaliteyi gösteren kıyafetler istiyoruz.

numunelik parça kot kumaş alanlar,Numunelik kumaş satın alan,numunelik parça kumaş alanlar,numunelik parça kumaş nereye satılır,numune parça kumaş alan,numune parça kumaşlar nereye satılır,numunelik kumaş alanlar,numunelik penye kumaş alanlar,

Bu gerekliliklerin bir kısmının veya tamamının karşılanması zamana mal olur, ancak her şeyden önce paraya (ve sonuçta üreticiler için kâr marjına) mal olur. Bu nedenle son derece düşük fiyatlara gerçekten iyi kaliteyi bulmak zordur.  Elbette çoğumuz için başlangıçta harika görünen bir parçayı indirimli fiyata satın almak cazip gelebilir, ancak çoğu zaman ürün giyilip yıkandıktan sonra farklılıklar ortaya çıkacaktır.

POLAR PARÇASI SATIN ALANLAR

Ancak başka bir faktör daha var:  sürdürülebilirlik. Kalite ve sürdürülebilir üretim yöntemleri her zaman doğrudan ilişkili olmasa da çoğu sürdürülebilir moda markası kaliteye ekstra önem veren bir anlayışa sahiptir. Bunun nedeni kısmen, uzun süre, hatta ömür boyu dayanabilen yüksek kaliteli bir parçaya sahip olmanın, sürekli yeni kıyafetler alıp onları çöpe atmaktan elbette daha sürdürülebilir olmasıdır (sürdürülebilirlik hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu diğer makaleye bir göz atın) Sürdürülebilir bir şekilde nasıl kıyafet satın alınabileceğine dair yazımızı dergimizde yayınlayın ).

“Penye” bir tekstil endüstrisi terimidir. Genel olarak normal pamuğun çok yumuşak versiyonu anlamına gelir.

Penye pamuk genellikle yatak çarşaflarının yanı sıra cilde yakın giyilen giysilerin yapımında kullanılır. Çoğu ülkenin etiketleme yasaları, penye pamuğun ürünün üzerinde açıkça tanımlanmasını gerektirir.

Penye pamuk, pamuk liflerinin iplik haline getirilmeden önce özel olarak işlenmesiyle yapılır. Pamuk liflerini yumuşatmak için çok sayıda özel işlem süreci vardır, bu yüzden bunlara girmeyeceğim. Genel olarak penye pamuk normal pamuğa göre biraz daha pahalıdır.

İstanbul’da Şardonlu Kumaş satanlar;İstanbul’da Likralı Kumaş satanlar;İstanbul’da Streç Kumaş satanlar;İstanbul’da Selanik Kumaş satanlar;İstanbul’da Havlu Kumaş satanlar;İstanbul’da Pile Kumaş satanlar;İstanbul’da File Kumaş satanlar;İstanbul’da Astar satanlar;İstanbul’da Triko Kumaş satanlar;

PARÇA KUMAŞ ALANLAR

Normal pamuk yünü veya ipliği doğal pamuğun toplanması, tohumların ve kirin temizlenmesi için temizlenmesi ve ardından ‘kardelenmesi’ yoluyla yapılır. Taraklama, elyafları ayırır ve elyafları aynı genel yönde sıralar. Ham pamuk çilelere (şeritlere) bölünür ve bunlar daha sonra iplik veya yün formuna dönüştürülür.

Penye pamuk için hasat edilen pamuk, yabancı maddeleri ve kısa lifleri uzaklaştırmak için ince fırçalara (“taraklara”) konur. Bu şekilde hacmin yaklaşık %15’i giderilir. Bu geriye yalnızca uzun, düz lifler bırakır. Penye pamuk şeritleri daha sonra iplik haline getiriliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın