Stok Şifon Kumaş Alanlar

Kumaş satın alanlar. Spot şifon kumaş satın alan yerler Spot şifon satın alan kişiler Spot şifon alan firmalar Spot şifon satan yerler Spot şifon yerleri spot Spot şifon alanlar stok Spot şifon satın alanlar parça Spot şifon satın alanlar Ham Spot şifon satın alanlar tekleme Spot şifon satın alanlar. Kumaş alan. Toptan Spot şifon satın alan yerler üretim fazlası Spot şifon kumaş alanlar ihraç fazlası Spot şifon kumaş satın alan imalattan artan Spot şifon kumaş satın alanlar fazla gelmiş Spot şifon kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış Spot şifon kumaş alanlar top başı Spot şifon kumaş alanlar metraj Spot şifon kumaş satın alanlar metre üstü Spot şifon kumaş alanlar Spot şifon kumaş alanlar. Tekleme Ham Spot şifon kumaş satın alan.

Kumaş satın alanlar. Spot şifon kumaş satın alan yerler Spot şifon satın alan kişiler Spot şifon alan firmalar Spot şifon satan yerler Spot şifon yerleri spot Spot şifon alanlar stok Spot şifon satın alanlar parça Spot şifon satın alanlar Ham Spot şifon satın alanlar tekleme Spot şifon satın alanlar.

TOPTAN KUMAŞ SATIN ALINIR

Kumaş alan. Toptan Spot şifon satın alan yerler üretim fazlası Spot şifon kumaş alanlar ihraç fazlası Spot şifon kumaş satın alan imalattan artan Spot şifon kumaş satın alanlar fazla gelmiş Spot şifon kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış Spot şifon kumaş alanlar top başı Spot şifon kumaş alanlar metraj Spot şifon kumaş satın alanlar metre üstü Spot şifon kumaş alanlar Spot şifon kumaş alanlar. Tekleme Ham Spot şifon kumaş satın alan.

Elbette üçü de mükemmel bir şekilde bluz haline getirilebilir ve tende hoş bir yumuşaklık hissi uyandırabilir, ancak malzeme özellikleri, yani kompozisyonları, kasaları ve işçilikleri açısından farklıdırlar, bu yüzden onları birbirinden ayırmak istiyoruz. Bugünkü yazımızda biraz İstediğiniz proje için doğru kumaşı seçebilmeniz için size küçük bir tavsiye vermek istiyoruz.

Şifon:

Gazlı bez olarak da bilinen şifon, ipek veya satene benzer, özellikle yumuşak ve akıcı, hafif şeffaf, çok ince bir kumaştır.

Kumaş, eskiden ipek, şimdi ise ağırlıklı olarak sentetik elyaflar olmak üzere çok ince bükülmüş elyaflardan oluşur; bunlar yoğun bir şekilde bükülür ve daha sonra düz bir dokuma halinde birlikte dokunarak bu tipik karakteristik krep görünümünü yaratır.

Şifon özellikle güzel bir akışa sahiptir, hafiftir ve bluzlar, tunikler, etekler, maksi elbiseler vb. için idealdir.

Şifon, malzemesi oldukça kaygan olduğundan ve büyük dikiş hatalarını affetmediği için işlenmesi biraz hassastır.

Bu nedenle burada özellikle dikkatli çalışmalısınız.

Spot ham şifon alan yüksek kaliteli viskozdan yapılmış, cilt üzerinde inanılmaz derecede yumuşak bir his veren ve bu nedenle ideal olarak bluz, etek ve hatta elbise haline getirilebilen, özellikle yumuşak bir bluz kumaşıdır.

Şifon özellikle cilt dostudur ve nefes alabilir; çabuk kurur ve hafif parlak bir yüzeye sahiptir.

Bluz kumaşı:

viskon kumaş satın alanlar metrelik viskon kumaş alan yerler metre ile viskon kumaş alan kişiler tekleme viskon kumaş alan toptan viskon kumaş alıcısı ihraç fazlası viskon kumaş satın alanlar elde kalan viskon kumaş alanlar viskon kumaş nereye satılır fazla gelen viskon kumaş fazlası kumaş alanlar.

Birbirinden güzel bluz kumaşlarımız %100 polyesterden üretilmekte veya pamuk içermektedir.

Bu onlara hoş bir örtü verir ve ciltte hoş ve yumuşak bir his verir.

İlk iki malzemenin aksine ‘normal’ bluz malzemesi o kadar akıcı ve hafif değil.

Bu nedenle projenizin daha sonra çok bol görünmemesi için daha hassas bir uyum hedefleyen bir model seçmeniz önemlidir

Bluz malzemesinin dokusu biraz daha sağlam olduğundan havadar yazlık pantolonlar veya hafif balon etekler için de idealdir.

Doğru kesim ile bluz, elbise ve tunik yapımında da kullanabilirsiniz.

İşleme ve özel özellikler:

Şifon kumaş nasıl kesilir?

 1. Şifon keserken çok kolay bükülen ve düz bir kesme kenarı neredeyse imkansız hale getiren oldukça kaygan iki malzemedir.

Ama neredeyse, çünkü burada size harika bir ipucumuz var:

Kumaşınızın altına pişirme kağıdını (rulodan) serin ve kumaşı ince iğnelerle pişirme kağıdına tutturun.

Daha sonra kesilen parçaları pişirme kağıdıyla birlikte keserek kağıdın da SM’ye göre kesilmesini sağlayın.

Kağıt, kumaşın kesim sırasında deforme olmasını önler ve bu da kesim kenarlarının eğri olmasına neden olur.

Dikiş sırasında pişirme kağıdını açık bırakmak aynı zamanda dişli üzerinde ilave kavrama sağlar ve kumaşı yönlendirmeyi kolaylaştırır. Daha sonra kağıt kolaylıkla çıkarılabilir.

TOPTAN ŞİFON KUMAŞ ALANLAR

2. Çıtçıt, kutu katlama vb. için önemli işaretler doğrudan kağıda aktarılabilir ve hassas kumaş üzerine çizilmeleri gerekmez, ÇÜNKÜ: örneğin her işaret herhangi bir kalıntı bırakmadan kaldırılamaz. Şifonu çıkarın!

3. Şifon, bluz kumaşlarımız genellikle kesik kenarlarda daha fazla yıpranma eğilimindedir.

Bu nedenle dikişten önce ya kenarları sürfile etmeniz ya da Fransız dikişi ile çalışmanız gerekir.

4. Kesilen kenarların yıpranmasını önlemek için geleneksel kumaş makası yerine kumaşı oyalama makası ile kesebilirsiniz.

Tırtıklı kesici kenar, liflerin malzemeden ayrılma olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir.

5. Şifon kumaş kıvrımında kesilmemelidir, çünkü yukarıda açıklandığı gibi malzemelerin kayganlığı kesim sırasında hızla yanlışlıklara yol açar.

Daha sonra deseni ince bir sihirli kalem veya terzi tebeşiri ile kumaşa aktarmak daha iyi olur, böylece geniş bir kesim oluşturulur.

Şifon Kumaş Nasıl Dikilir?

Kumaş alan firmalar. Toptan penye alan firmalar. Viskon alan firmalar. Keten alan firmalar. Şifon alan firmalar. Krep alan firmalar

Dikiş yaparken:

İşleme için ince jarse iğneler veya kumaş klipsleri kullanmak

(bunlar kumaşta görünür herhangi bir delik bırakmaz)

Dikiş yaparken, 70 mm’lik ince bir üniversal iğne kullanın ve dikiş uzunluğunu biraz artırın (3 mm) dikişin birbirine çekilmesini önlemek için.

kumaşlar Dikişten önce kesilmiş kenarlar boyunca sürfile yaptığınızdan veya Fransız dikişiyle diktiğinizden emin olun

şifon ısıya çok daha duyarlı olmasına rağmen kumaşlar düşük ısıda ütülenebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın