Yarım Toplar Halinde Kumaş Alanlar

Yarım kalmış kumaş satın alan,yarım kalan top kumaş alan,yarım top halinde kumaş alanlar,yarım top halinde ribana alan,yarım top halinde kumaş nereye satılır,yarım kalan kot kumaş alan,yarım kalmış penye kumaş alanlar,
Yarım kalmış kumaş satın alan,yarım kalan top kumaş alan,yarım top halinde kumaş alanlar,yarım top halinde ribana alan,yarım top halinde kumaş nereye satılır,yarım kalan kot kumaş alan,yarım kalmış penye kumaş alanlar,

Pamuklu kumaş üretim aşamaları. Parti kumaş alanlar. Pamuğun havının kumaşa dönüşmesi için pamuğun çeşitli hazırlık aşamalarından geçer.

Pamuğun yetiştirilmesi için, çoğu Avrupa’da uzun süredir yasaklanmış olan büyük dozlarda kimyasal gübre, böcek ilacı ve herbisit aldığını zaten hatırlıyoruz.

Parça kumaş alan pamuk elle veya mekanik olarak hasat edilir taneler çıkarılır, mekanik montaj durumunda zaten bu aşamada lifin bitkinin geri kalanından ayrılması zararlı kimyasallar yardımıyla gerçekleşir.

Adana penye kumaş satın alan,adana penye kumaş satın alan yerler,adana kumaş alan, adana kumaş satın alanlar, adana parça kumaş alanlar, adana kumaş alan yerler, adana toptan kumaş alan, adana şifon kumaş alanlar, adana viskon kumaş alanlar, adana çarşaflık kumaş alan,parça alan adana, adana parça kumaş alanlar, stok kumaş alan adana,kot kumaş adana, adana ribana kumaş, adana penye kumaş satın alan,penye kumaş alanlar adana,toptan kumaş alan adana,top kumaş alan adana,

YARIM KALMIŞ TOP KUMAŞ ALANLAR

Temizlik. Elyafı çeşitli döküntülerden ayırmak için üretilmiştir.

Eğirme ve yapıştırma.

Temizlendikten sonra lifler iplik haline getirilir. İplikler, onlara mukavemet kazandırmak ve dokuma veya örme işlemi sırasında sürtünme sırasında kırılmalarını önlemek için yapıştırılır. Bunu yapmak için iplikler nişasta, sentetik reçineler ve yağ bazlı çözeltilere daldırılır.

Beyazlatma. Ağartmanın amacı, lifi mümkün olduğunca beyaz hale getirmektir. Bir zamanlar tarlalarda iplikler ve kumaşlar güneş ışığına maruz bırakılarak ağartılırdı. Günümüzde kimya bunun için kullanılmaktadır. Ağartıcı, soda klorür veya hidrojen peroksit gibi klor bazlı ürünler.

YARIM KALAN TOP KUMAŞ SATIN ALANLAR

kalan kumaşları alanlar kalmış kumaş alan elde kalan kumaşı alan ihraç fazlası kumaş alan elimde kalan kumaşları alanlar üretim fazlası kumaş alan

Kumaşın 3. adımda kullanılan yapıştırıcıdan temizlenmesi. Bunun için kimyasallar kullanılır.

Tablo.

Endüstride renklendirme için sadece sentetik kimyasallar kullanılmaktadır. 4.000’den fazla boya vardır ve bunlar farklı kimyasal gruplarına aittir.

Kimyasal boyaların kullanımından önce bir grup başka kimyasalın kullanımı gelir: dağlayıcı, renk hızlandırıcı, ıslatıcı ajan, , köpük giderici, katalizör, bağlayıcılar, koyulaştırıcılar ve diğerleri.

Boyalar hakkında detaylı yazarsanız koca bir kitap yazabilirsiniz. Yalnızca fiziksel gerekçelerle iki grubu ayırıyoruz:

– pigment boyası. Suda çözünmez. Esas olarak sentetik elyafların boyanmasında kullanılır. Alerjiye neden olur, bazıları kanserojendir.

– çözünür boyalar. Doğal ve sentetik lifler için kullanılır. Reaktif, asidik, alkali vardır. Bazıları azo boyalara aittir.

YARIM HALİNDE KALAN KUMAŞLARI ALANLAR

Uygulama. Ve kumaşın boyandığını düşündün, o kadar mı? dikebilir misin? Endüstride – bunun gibisi yok! Doku, pansuman adı verilen bir dizi operasyondan geçmelidir. Bu işlemlerin amacı kumaşın görünümünü değiştirmek, tüketiciler için değerli olan nitelikleri kazandırmak, bazen kumaşı daha ağır hale getirmektir. Bazı cilalar tamamen mekaniktir (boncuklanma, tıraş, kıvırma), ancak çoğu kimyasaldır. İşte en yaygın olanları:

* merserizasyon. Pamuğa ipeksi bir görünüm kazandırmak ve boyamaya hazırlamak. İplikler, 0 derecelik bir sıcaklıkta bir kostik soda çözeltisine batırılır. İplikler daha sonra artık kostik sodayı nötralize etmek için asidik bir solüsyonla yıkanır.

* Kırışıklık önleyici kaplama. Çoğu zaman formaldehit reçineleri uygulayarak.

* mavileştirme – beyazlığın etkisini arttırmak için.

parti kumaş alan kumaş satın alanlar kot kumaş alan şifon kumaş alan saten kumaş alan viskon kumaş alanlar ucuz kumaş spot kumaş

YARIM TOP KUMAŞ NEREYE SATILIR?

Kumaş, her zaman, kullanımını kaybetmeyen hafif endüstrinin ürünü olarak kalır. Kumaş bir dokuma fabrikası tarafından üretilmektedir. Organizasyonu, tüm bir üretim ekipmanı hattını kurmak için yeterli olan binaların satın alınmasını veya kiralanmasını gerektirecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın