Toptan Kumaş Alanlar Modal Kumaş Nedir?

Parça penye satın alanlar. Modal kumaş satın alanlar. Tekleme kumaş alanlar.

MODAL KUMAŞ ÜRETİMİ VE BİLEŞİMİ

Kumaş alanlar. Parça penye satın alanlar. Modal kumaş satın alanlar. Tekleme kumaş alanlar. Tekleme penye kumaş alanlar. Spot kumaş nereye satılır? Elimde kalan kumaşlar nereye satarım? Kumaş parçası satın alanlar. Tekstil modal okaliptüs, çam veya kayın ağacının işlenmesiyle elde edilen selülozdan yapılmış ahşap bir malzemedir. Genellikle kumaşa viskon elyaf eklenir. Bu sayede kumaş nihai özelliklerini alır: hafiflik, dayanıklılık, higroskopiklik.

Etek Kumaşı satan yerler. Gömlek Kumaşı satan yerler. Mont Kumaşı satan yerler. Kaban Kumaşı satan yerler

Kumaş alan. Modal aynı zamanda esneme ve büzülmeye karşı da dayanıklıdır. Bu nedenle sıklıkla iç çamaşırı dikmek için kullanılır. Bu her yerde kullanılan yumuşak, pürüzsüz bir kumaştır: yatak çarşafları, giysiler, ev tekstili için. Kumaşın çevre dostu olması, doğal hammaddelerden yapılmış olması önemlidir.

Tencel kumaşın diğer adı tencel. Yapıldığı elyafa liyosel denir. Çoğu zaman ipekle kıyaslanır ancak tencel (modal) daha yoğundur, daha uysaldır ve dikilmesi daha kolaydır. Asil bir mat parlaklığa sahiptir.

MODAL KUMAŞ SATIN ALANLAR

Ayrıca mikro modal adı verilen geliştirilmiş bir versiyon da var. Standart çeşitle hemen hemen aynı şekilde üretilmektedir. Aradaki fark, filtrasyondan sonra selüloz filamanlarını sabitlemek için kullanılan çözeltide yatmaktadır. Sonuçta insan saçının kalınlığından 40 kat daha küçük lifler ortaya çıkıyor. Böyle bir ipliğin 10 kilometresi yalnızca bir gram ağırlığındadır. Toz ve diğer kirletici maddeler bu tür elyafların üzerinde oyalanmaz ve ayrıca mükemmel mukavemet ve esnekliğe sahiptirler. Bu tür kumaşların maliyeti normalden çok daha yüksektir.

TOPTAN MODAL KUMAŞ SATIN ALANLAR

Modal iplikler ayrıca diğer doğal veya sentetik elyaflarla karışımlarda da kullanılır. Nihai malzemedeki modal yüzdesi 20 ila 70 arasında değişebilir. Kumaşın nihai performansı bu orana ve ilave malzemenin özelliklerine bağlı olacaktır. Likra ilavesi esnekliği arttırır, bu da kumaşın şeklini korurken daha iyi esnemesini sağlar. Modalın pamuk, yün veya keten ile eşit oranlarda mevcut olduğu kumaşlardan üretilen ürünler özel talep görmektedir. Saf selülozdan daha ucuzdur, temizlenmesi kolaydır, kırışmaz ve yıpranmaz, modal ve doğal malzemelerin avantajlarını bir arada taşır.

MODAL KUMAŞIN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

Merter gabardin kumaş kim alır? Tekstilkent gabardin kumaş kim alır? Giyimkent gabardin kumaş kim alır?

Modalın en büyük avantajı, giyildiğinde esneme ve deformasyonun olmaması, yıkandığında çekmemesidir.

Malzemenin tüm lifleri mükemmel şekilde boyanmıştır, bu da renk tonlarının uzun süre korunmasına olanak tanır ve kumaşın yapısı birçok yıkamadan sonra bile stabil kalır, bu nedenle her şey yumuşak kalır. Modal kumaştan üretilen ürünler karmaşık bakım ve herhangi bir ek işlem gerektirmez.

Liflerin yapısı, sudaki kireç ve kimyasal kalıntılar da dahil olmak üzere her türlü kirletici maddenin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu sayede kumaş çok sayıda yıkamadan sonra bile elastik ve hoş bir dokunuşa sahip olur. Ayrıca modalın bu yapısal özelliği alerjenleri kendi içinde biriktirmemesine yardımcı olur, bu da cilt hassasiyeti artan kullanıcılar için çok önemlidir.

MODAL KUMAŞIN DİĞER MALZEMELERLE KARŞILAŞTIRILMASI

Modal kumaşın neyden oluştuğunu anladıktan sonra özelliklerini diğer malzemelerle karşılaştıralım.

Modal ve viskon

Her iki kumaş da odun hamurundan yapılmıştır, ancak modal durumunda, çekme mukavemetini artırmak için teknoloji geliştirilmiştir. Ancak esneklik açısından viskon hala kazanıyor.

Modal bambudan yapıldığında daha ipeksi ve dayanıklıdır. Ancak her iki malzeme de selülozdan yapılmıştır.

Modal ve pamuk

Her iki malzeme de doğal hammaddelerden yapılmıştır. Modaldan yapılan giysiler sık ​​sık ütülenmeye ihtiyaç duymaz, rengini mükemmel şekilde korur ancak maalesef pamuğun hipoalerjenitesine sahip değildir. Modaldan yapılan şeylerin daha güçlü ve daha dayanıklı olduğu ortaya çıktı. Nemi, pamuklu malzemeyi ve modal’ı eşit derecede iyi bir şekilde çıkarın.

MODAL KUMAŞ UYGULAMASI

İstanbul’da Şardonlu Kumaş satanlar;İstanbul’da Likralı Kumaş satanlar;İstanbul’da Streç Kumaş satanlar;İstanbul’da Selanik Kumaş satanlar;İstanbul’da Havlu Kumaş satanlar;İstanbul’da Pile Kumaş satanlar;İstanbul’da File Kumaş satanlar;İstanbul’da Astar satanlar;İstanbul’da Triko Kumaş satanlar;

Daha önce %100 modalın neredeyse hiç kullanılmadığını ve pahalı olduğunu belirtmiştik. Özellikleri hafif pamuğa çok benzer.

Spot kumaş satın alanlar. En popüler olanı, diğer liflerin safsızlıklarını içeren seçeneklerdir. Bu tür kumaşlar günlük giyimin yanı sıra ev, yatak takımları, ev tekstili ve iç giyim üretiminde de kullanılıyor. Modal, olağanüstü higroskopik ve hijyenik özelliklere sahip olduğundan çorap dikmek için de sıklıkla kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın