Keten Kumaş Alanlar

Kumaş alan. Toptan keten kumaş satın alan yerler üretim fazlası keten kumaş alanlar ihraç fazlası keten kumaş satın alan imalattan artan keten kumaş satın alanlar

Kumaş alan. Toptan keten kumaş satın alan yerler üretim fazlası keten kumaş alanlar ihraç fazlası keten kumaş satın alan imalattan artan keten kumaş satın alanlar fazla gelmiş keten kumaş satın alan firmalar kesimden kalmış keten kumaş alanlar top başı keten kumaş alanlar metraj K keten kumaş satın alanlar metre üstü keten kumaş alanlar K keten kumaş alanlar. Tekleme Ham keten kumaş satın alan.

Keten kumaş satın alanlar. Sentetik malzemelerin yaygınlaşmasına rağmen keten, ipek, pamuk, yün gibi doğal kumaşların modası asla geçmeyecek. Doğal kumaşların kullanımı sağlık, gelişmişlik ve yüksek maliyet konusundaki endişelerden söz eder. Keten, uzun keten saplarından elde edilen liflerden yapılmış bir kumaştır. Dokunulduğunda biraz pürüzlü bir his veriyor ancak yeni üretim yöntemleri, malzemenin daha hassas bir dokusunun elde edilmesini mümkün kıldı.

KETEN KUMAŞ ÜRETİMİ VE ÇEŞİTLERİ

Keten kumaş alan yapma süreci oldukça emek yoğundur. Yetiştirilen bitkiler aşağıdaki işlem adımlarından geçmelidir:

Biçerdöverler kullanılarak toplanır ve işlenerek saman haline getirilir.

Daha sonra bitkilerin çiğe doyması için tarlaya yayılır.

Ortaya çıkan çiy samanı toplanır, kurutulur ve özel bir mekanizma kullanılarak Trusta (kumaşın yapıldığı lifli kısım) ham keten kumaş satın alan (sert iç kısım) ayrılır.

Taranmış güvenler, fitil ipliği oluşturmak üzere bükülen bir şerit oluşturmak için kullanılır. Şenlik ateşi de atılmaz, ancak daha kaba şeyler, örneğin çantalar yapmak için kullanılır.

Fitil ipliği düz bir dokuma kullanılarak kumaşa dokunur.

Ortaya çıkan tuval ağartılır, istenilen renge boyanır veya olduğu gibi bırakılır.

Keten kumaşın birkaç çeşidi vardır. Ancak hepsi birbirine benziyor ve bu malzemeyi diğerlerinden ayırmak zor değil. Keten kumaş, kareli bir iplik örgüsüne benziyor. Diğer malzemeden ipliklerin eklenmesiyle büyük, küçük olabilir. Bütün bunlar, pek çok kumaş çeşidi yaratan görünümü biraz değiştirir: keten, jakarlı, d elikli, küçük ve büyük desenli, dimi.

KETENİN KUMAŞ OLARAK ÖZELLİKLERİ

Bu bitkiden üretilen kumaşlar çevre dostu ve sağlık açısından güvenlidir. Tıbbi özellikleri bile var. Ek olarak keten aşağıdaki özelliklerle karakterize edilir:

  1. Güç ve dayanıklılık.
  2. Hipoalerjenik ve higroskopik.
  3. İyi termoregülasyon.
  4. Dokunması rahat, vücuda hoş geliyor.
  5. Vücudun nefes almasını sağlar, yüzmez.

Bu malzemenin tek dezavantajı kolay ve çabuk kırışmasıdır. Ayrıca malzeme yıkandığında çekme yapabilir.

KETEN KUMAŞ NASIL YIKANIR VE BAKIMI YAPILIR

keten kumaş satın alan yerler,ham kesen kumaş nereye satılır,gömleklik keten kumaş satın alanlar,gömleklik keten kumaş alan yerler,gömleklik keten nereye satarım,ham gömleklik keten,

Doğru bakım herhangi bir öğenin ömrünü uzatabilir. Gücüne ve dayanıklılığına rağmen, uygunsuz bakım malzemenin kalitesini düşürebilir.

Keten kumaşın elde yıkanması tercih edilir. Bu özellikle ilk yıkama sırasında herhangi bir çekme olup olmadığını, leke veya çizgilerin oluşup oluşmadığını belirlemek için önemlidir. Değilse, ürün makinede yıkanabilir.

Elde yıkarken aşağıdaki gereksinimlere uyun:

Malzemenin yoğunluğundan dolayı bol su kullanın. Çok sıcak olmamalı.

Ağartıcıları yalnızca beyaz, açık renkli giysiler için kullanın. Bu maddeyi asla renkli keten için kullanmayın.

Herhangi bir lekeyi çıkarmanız gerekiyorsa, çamaşırları yıkamadan önce suya eklenen leke çıkarıcı tozlarla ıslatın.

Kurutmadan önce çamaşırları bükmeyin, sadece düzeltin. Güneşte değil, hava sirkülasyonunun iyi olduğu yerlerde kurutulması tavsiye edilir. Ürünün ütülenmesi gerekiyorsa, bunu nemli bir kumaşla yapmak daha iyidir: bu şekilde işlenmesi daha kolaydır.

KETEN KUMAŞ NASIL BELİRLENİR

Keten kumaşların doğallığını belirlemenin birkaç yolu vardır:

Dokunsal. Bu malzeme dokunulduğunda daha serttir ve vücutla temas ettiğinde hafif bir ürpertiye neden olur.

Görsel. Keten malzemenin karakteristik bir parlaklığı vardır. Ancak keten kumaşın pamuklu kumaştan farkı, ikincisinin mat bir görünüme sahip olmasıdır.

Sıkıştırma oranı. Gerçek keten ipliği sıkıştırıldığında pamuk ipliğinin aksine birçok kıvrım izi bırakacaktır.

İplikleri kırmak. Doğal ketenden yapılmış bir ipliği koparırsanız uçları keskin olacak, pamuklu kumaştan olanlar ise kabarmaya başlayacaktır.

Yanma testi. Doğal kumaşlar her zaman geride yalnızca kül bırakır, sentetikler ise topaklar halinde yuvarlanır. Ayrıca doğal malzeme koku bırakmazken, pamuk hoş olmayan bir aromanın yanı sıra duman da yayar.

Gölgeler. Doğal, boyasız keten kumaş üç renkte üretilir: fildişi, açık kahverengi ve gri tonları.

parça keten kumaş alınır keten kumaş satın alınır 0536 336 43 43 kilo işi keten kiloyla keten kumaş satın alan

Keten kumaşın doğru tarafını belirlemeniz gerekiyorsa, genellikle yanlış tarafı içe doğru sarılır. Kumaş yuvarlanmamışsa kenarlarına bakın: sağ tarafta, kural olarak daha pürüzsüz bir taraf vardır.

KETEN KUMAŞTAN NE DİKİLİR

Keten ürünlerini dikmeye başlamadan önce bazı kuralları ve gereksinimleri bilmelisiniz:

Yıkandıktan sonra malzemenin %10 oranında çekileceğini unutmayın, bu nedenle kumaşı ölçerken bunu aklınızda bulundurun.

Kesime başlamadan önce kumaşınızı hazırlayın. Bunu yapmak için oda sıcaklığında suya batırın ve kurumasını bekleyin. Bu, kumaşın küçülmesi ve ölçümleri ona doğru bir şekilde aktarmanız için gereklidir.

Seçtiğiniz kumaş türü örgülü, gevşek bir yapıya sahipse, ondan bol giysiler dikmek daha iyidir. Çünkü dar bir model dikiş yerinden kolayca ayrılabilir.

Daha önce keten giymediyseniz zamanla esneyebileceğini ve şeklini kaybedebileceğini bilin. Ancak üzülmeyin, çünkü bu malzemenin tüm büyüsü, yıkandıktan sonra eski şekline dönmesidir.

Keten giysiler hafif, sade olması ve sıcakta çok önemli olan vücudun “nefes almasını” sağlaması nedeniyle yaz için daha uygundur.

Keten kumaşın maliyetinin ne kadar olduğuyla ilgileniyorsanız, tüm doğal malzemeler gibi maliyetinin de sentetiklerden çok daha yüksek olduğu konusunda sizi uyarıyoruz. Üretimin karmaşıklığından dolayı fiyat düşük olamaz. Bu nedenle piyasadaki veya bir promosyondaki ortalama maliyetin çok altında bir malzeme için size fiyat teklif edilirse, bilin ki size tamamen doğal bir malzeme satmaya çalışmıyorlar. Bu nedenle, satın alırken daima kompozisyonu kontrol edin ve özellikle şüpheleriniz varsa satıcının sözüne güvenmeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın